Anuluj

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
************************************** Rok szkolny 2020-2021 **********************************

... Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży

Uwaga
 • There is no category chosen or category doesn't contain any items

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

I stało się...to...czego spodziewali się od pewnego czasu wszyscy...zakończył się rok szkolny

 

 

Pożegnanie absolwentów

Czas radości...i czas pożegnań...bo wszystko ma swój czas . 21 czerwca w CHDK odbyło się pożegnanie absolwentów naszej szkoły

 

 

 

 Wystawa prac malarskich

W dniu 09.06.2017 r. w Salonie Artystycznym Młodzieżowego Domu Kultury wychowanki grupy VIII uczestniczyły w wystawie prac malarskich Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Józefa Gajslera, Haliny Krawiec, Marianny Matusiak i Jerzego Należytego. Wystawa połączona została z koncertem zespołu wokalnego UTW oraz solistek ze studia Młodzieżowego Domu Kultury.

 

Udział w wystawie umożliwił wychowam zdobycie doświadczeń w zakresie przekazu artystycznego, poznanie różnych technik malarskich. Dziewczęta żywo zainteresowane były przedstawionymi pracami artystów. Pełne podziwu i uznania dla Studentów UTW więzły udział w koncercie.

 

Obcowanie z kulturą to zapewnienie wychowankom możliwości rozwoju swoich pasji i nauka głębszego odbioru dóbr kultury. Mamy nadzieję, że aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym MDK na stałe wpisze się w tradycję naszego ośrodka.

 

 

 

Pieszy rajd

W sobotę 10.06.2017 r. grupa wychowanków naszego ośrodka pod opieką wychowawców wzięła udział w Rajdzie Pieszym im. Światosława Żuka. Trasa rajdu biegła wokół chodzieskich jezior. Uczestnicy mieli do przejścia ok. 15 km. Meta rajdu znajdowała się w Parku 3 Maja (u Żyda) gdzie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników m.in. gry i zabawy, strzelnicę, Zumba, zamek dmuchany oraz wspólne biesiadowanie przy grillu, grochówce i słodkim poczęstunku. Wspaniała atmosfera oraz dobra zabawa sprawiły, że była to niezapomniana wyprawa. 

 

Chodzieskie Targi Gospodarcze

W dniu 03.06.2017 r. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Chodzieży podczas Chodzieskich Targów Gospodarczych reprezentowała grupa młodzieży pod opieką wychowawczyni Józefy Nowak. To kolejny dzień, który należy zaliczyć do dni udanych.

 

Wycieczka do ZOO w Poznaniu

 

PIKNIK RODZINNY 2017

 

 

PAINTBALL 2017

 

Wystawa

 W dniu 10.05.17 r. w naszym ośrodku odbyła się wystawa prac plastycznych pt. " Drugie życie odpadów" zorganizowana przez wychowawców grupy III i V. W trakcie wystawy mogliśmy się przekonać do czego mogą się przydać odpady. Wychowankowie naszego ośrodka w swoich pracach nadali drugie życie niepotrzebnym butelkom, puszkom, kartonom itp. W ciągu kilku tygodni poprzedzających wystawę młodzież miała możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami oraz zdolnościami konstrukcyjnymi i artystycznymi. Wszystkie prace były oryginalne i pomysłowe.

 

W dniu 28.04.2017r.  odbył się uroczysty apel z okazji wprowadzenia Konstytucji 3 Maja.

 

Głównymi celami apelu było:

 

 • kształtowanie w uczniach postaw patriotycznych,
 • rozbudzanie w uczniach szacunku dla dziedzictwa narodowego,
 • rozwijanie w uczniach umiejętności pracy w grupie, umiejętności recytatorskich i teatralnych (drama),
 • znajomość przez uczniów najważniejszych wydarzeń z przeszłości narodu polskiego,
 • kultywowanie tradycji narodowych (uroczyste obchodzenie rocznic narodowych).

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE 2017

Uczniowenie klas trzecich gimnazjum sprawdzili swoją wiedę podczas tegorocznych Testów Gimnazjalnych. Testy odbyły się w następującym harmonogramie:

1. część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa)  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00  z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

2. część matematyczno-przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00  z zakresu matematyki – godz. 11:00

3. język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)  na poziomie podstawowym – godz. 9:00  na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00.

 

WYCIECZKA SZKOLNA

Właśnie zakończyła się trzydniowa wycieczka szkolna zorganizowana dla wychowanków ośrodka. Młodzież zwiedziła Kraków, Kopalnie Soli w Wieliczce oraz Ojcowski Park Narodowy. Nie będę opisywał co zobaczyliśmy bo jest to niemożliwe - musicie Państwo zobaczyć to na własne oczy. 

Był to kolejny wyjazd, podczas którego wychowankowie wykazali się dyscypliną i kulturą osobistą.

 

Wycieczka rowerowa

W dniu 09.04.2017 r. wychowankowie grup II, III i IV wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce rowerowej. Podczas jazdy młodzież mogła się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego. Piękna pogoda sprawiła, że można było również podziwiać piękno okolic Chodzieży oraz samego miasta. W trakcie wycieczki pokonaliśmy ok. 25 km co uświadomiło wychowankom, że dzięki jeździe na rowerze można łatwo zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną oraz ciekawie zagospodarować czas wolny. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży.

 

Dzień Teatru

 

W dniu 29 marca 2017r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, który w kalendarzu przypada 27 marca. 

 

Obchody rozpoczęliśmy od rozważań, czym jest teatr? Na to pytanie odpowiedzi udzielili sami wychowankowie prowadząc piękny dialog zbudowany z sentencji na temat teatru.

 

Następnie wychowankowie poznali historię teatru- od teatru starożytnego poprzez teatr średniowieczny i elżbietański aż po teatr współczesny.  Nie zabrakło także prezentacji na temat kulturalnego zachowania się w teatrze.

 

Puntem kulminacyjnym obchodów Dnia Teatru był wyjazd do Centrum Kultury w Suchym Lesie na spektakl grupy Przystanek Teatr „Kartoteka”  Tadeusza Różewicza. Przedstawienie wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Na zakończenie, dzięki uprzejmości aktorów, zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

Mecz Polska - Włochy

W dniu 23.03.2017r. grupa wychowanków naszego ośrodka wraz z wychowawcami pod kierownictwem p. Lidii Stołpiec wzięła udział w wyjeździe na międzypaństwowy mecz piłki nożnej reprezentacji do lat 20 Polska - Włochy. Mecz  odbył się w Pile na stadionie Mosir. Polska drużyna rozgrzała w drugiej połowie 2,5 tysiąca zgromadzonych kibiców w tym naszych wychowanków. Polacy przegrywając 0:1 w ciągu 6 minut strzelili 3 bramki i wygrali mecz czym wprawili w euforię wszystkich zgromadzonych na stadionie. Dzięki temu nasz wyjazd należy uznać za bardzo udany!

 

 

Uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet

 

 Wyjazd do teatru

23.02.2017r. grupa chłopców i dziewcząt z naszego ośrodka wybrała się do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie Sandman. Sandman to zainspirowana przez E.T.A. Hoffmanna opowieść o młodzieńcu zagubionym pomiędzy świat fantazji i rzeczywistością, o duszy dławionej przez egoizm, której brak wiary i wątpliwości. Pochłonięty przez mroczne wizje i balansujący na granicy obłędu bohater mierzy się sam ze sobą. 

            Przedstawienie zabiera widzów w podróż przez labirynt wyobraźni do podświadomości. Podejmuje przede wszystkim temat dualizmu: ludzkiego ducha oraz życia i śmierci – ten problem jest poetycko zobrazowany poprzez transformacje zachodzące pomiędzy aktorem i lalką.

 

Bal Karnawałowy

 

Wizyta w Starostwie Powiatowym

 

W dniu 26.01.2017 r. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii gościły w Starostwie Powiatowym w Chodzieży. Dziewczęta zostały z życzliwością przyjęte przez starostę  J. Hermaszczuka oraz wicestarostę         M. Juraszka. Wychowanki z zainteresowaniem zwiedziły siedzibę Starostwa, uczestniczyły także w prezentacji ukazującej uroki fauny i flory naszego powiatu. Poznały strukturę urzędu, jego zadanie i kompetencje. Wychowanki i wychowawcy ośrodka  biorący udział w spotkaniu   serdecznie dziękują za przekazane informacje oraz poświęcony czas. 

 

WIELKA ORKIERSTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2017

 

W niedzielę 15 stycznia w całej Polsce odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym zbierano pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W tak piękny dzień nie mogło nas zabraknąć z wielką przyjemnością przyłączyliśmy się do Sztabu Hufca ZHP w Chodzieży, by razem w Chodzieskim Domu Kulturywspomóc zbiórkę pieniędzy na tak szlachetny cel. 

 

 

 

Magazyn Wystawowy Polskiej Motoryzacji,

Kąkolewice koło Budzynia, 

Właściciel  pan Jan Kubacki z Budzynia.

 

Na powierzchni ponad 700 m2 stanęły pawilony wystawowe, a w nich cudeńka polskiej motoryzacji. Jest wszystko to, co wyprodukowano w Polsce po II Wojnie Światowej, od motocykli , przez samochody osobowe, ciężarowe, a na kombajnie skończywszy.

W Magazynie Wystawowym Polskiej Motoryzacji jest też kącik strażacki. 

Po muzeum oprowadzał nas pan Wojciech Burzyński, kustosz kąkolewickiego muzeum. 

 

Wigilia w MOS

W czwartek 15 grudnia 2016r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w |Chodzieży odbyła się wigilia połączona z przedstawieniem bożonarodzenionym. 

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

 Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspólne świętowanie rozpoczął montaż słowno – muzyczny przygotowany przez szkolne koło teatralne pt.: ”Boże Narodzenie z aniołami” zaprezentowany w Chodzieskim Domu Kultury. Występ wychowanków wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.  Uroczystość uświetnił występ zwycięzcy programu „Mam Talent” Jakuba Herforta. 

Po występie zaproszeni goście, dyrekcja, pracownicy  i wychowankowie Ośrodka spotkali się przy wigilijnym stole. Wspaniałym momentem było składanie świątecznych życzeń. 

 

Klub Wolontariuszy

Wolontariusze naszego ośrodka w ramach tzw. czynu społecznego pomagali w urządzeniu pomieszczeń powstającego klub osiedlowego, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy całego miasta. Prace przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze a wolontariusze już przygotowują się do dalszych działań związanych z funkcjonowaniem klubu. 

 

 

 

Chodzieskie Centrum Atletyki

 

 

Członkowie kółka rekreacyjno – sportowego z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży dnia 10.12.2016 udali się z wizytą do Chodzieskiego Centrum Atletyki. Na miejscu pod okiem trenera personalnego pana Bartosza Miłoska uczestniczyli w treningu cross fit. Chłopcy wysłuchali mini wykładu a następnie rozpoczęli ćwiczenia fizyczne. Wychowankowie byli pod dużym wrażeniem poznanych technik treningowych i z zaangażowaniem wykonywali polecenia trenera.

 

 

NIEBIESKO BIAŁY MIKOŁAJ

To turniej piłki halowej zorganizowany przez fanclub drużyny Lech Poznań z Chodzieży oraz ChDK, dla wychowanków i podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu naszego powiatu. Organizatorzy rozdali mnóstwo  paczek z słodyczami od całej masy sponsorów. Przeprowadzono również pokaz sztucznych ogni i racowisko! Nasz podopieczny Michał Haiwka już po raz trzeci został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

 

5.12.2016r. wolontariusze naszego ośrodka wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w Gali Wolontariatu, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Celem przedsięwzięcia było zakończenie obchodów jubileuszu 10-lecia  Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile,  podziękowano wszystkim wolontariuszom za wkład ciężkiej pracy jaką wykonują każdego dnia oraz nagrodzono najbardziej aktywnych społeczników. Gala Wolontariatu to niecodzienna okazja do podsumowań, poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy oraz wspólnej integracji.

 

MIKOŁAJKOWE CZYTANIE BAJEK DLA DZIECI

 

30 listopada 2016r. wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży wraz z opiekunami Karoliną Król i Joanną Niezborałą wybrali się do Przedszkola „Wesoły Smyk” w Chodzieży, aby poczytać dzieciom bajki. Przedszkolaki z uwagą i ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajek oraz chętnie odpowiadały na pytania. Całe spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze a na koniec wolontariusze podarowali dzieciom skromne upominki.

 

 

 

O czym milczą zapomniane mogiły? Cmentarz w Milczu.

 

 

 

 

 

            „Ten kto nie szanuje i ceni swojej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości  ani prawa do przyszłości” (Józef Piłsudski). Słowa te nabierają znaczenia w kontekście świąt listopadowych związanych z pamięcią o naszych zmarłych, ale też i o tych zapomnianych przez bliskich... 

            Ucząc kolejne pokolenia pielęgnowania przeszłości, szacunku dla przodków, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży w październiku i listopadzie porządkowali stary cmentarz w Milczu. Kontynuując długoletnią tradycję rozpoczętą jeszcze przez wychowawców i wychowanków Pogotowia Opiekuńczego w Studzieńcu.

            Podczas prac porządkowych odnaleziony został krzyż nagrobny z 1936r. z informacją wyrytą pięknym starym gotykiem o osobie zmarłej. Krzyż ten pokryty był grupą warstwą mchu i trawy. Wychowankowie oczyścili krzyż i usypali mogiłę.

            Lekcja pamięci, która odbyła się na starym cmentarzu w Milczu, była rozważaniem egzystencjalnym dotyczącym życia ludzkiego, jego sensu, tego skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Budującą wydaje się postawa młodzieży, która z własnej inicjatywy kontynuuje tradycję, szanując przeszłość i historię naszego regionu. „Spieszny się kochać ludzi...” (Ks. Twardowski).

Puchar Starosty

 

            W dniu 23.11.2016 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, odbyły się rozgrywki piłkarskie o puchar Starosty. Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego i kadrę pedagogiczną Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży. W Starciach brało udział pięć drużyn. Turniej został uwieńczony wręczeniem nagród oraz uroczystym przekazaniem drużynie zwycięskiej Pucharu Starosty. 

Tabela Wyników: 

1.     MOS Gołańcz

2.     MOW Antoniewo 

3.     OSIW Szamocin 

4.     OHP Próchnowo 

5.     MOS Chodzież

 

Dyskoteka andrzejkowa

 

Andrzeju, Andrzeju

Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć 
Co pisane nam w niebie.

  

Spotkanie autorskie

W dniu w 07.11.2016 r. wychowanki grupy VIII Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wzięły udział w wieczorku autorskim z autorką książki "Droga do marynarza- historia prawdziwa" . Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Karina Kończewska przekazała wychowankom wiele cennych wskazówek dotyczących życia; przede wszystkim że każdy człowiek powinien wzmacniać wiarę w sens życia oraz podejmować działania zmierzające do pokonywania przeszkód. Autorka książki podkreśliła, że do osiągnięcia celu ważne jest samoakceptacja, a życie składa się z szeregu decyzji i ważne aby były to decyzje przemyślane. Wychowanki na ręce pani Kariny przekazały środki chemiczne na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla dzieci. Za całą przekazaną pozytywną energię i ciekawe spotkanie serdecznie dziękujemy.

Wycieczka do Poznania

22 października wychowankowie gr IV udali się na wycieczkę do Poznania, odwiedzili Muzeum Archeologiczne, Stare Miasto oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Chłopcy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z planami na kolejny wyjazd.

 

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2016 roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Chodzieży odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wychowankowie Ośrodka, pod opieką wychowawców: Pani Joanny Niezborała i Pani Magdaleny Olejniczak, przygotowali na tę okazję wzruszający montaż słowno – muzyczny oparty na poezji polskich poetów i muzyce wybitnych kompozytorów.

Spotkanie w jakim mieliśmy okazję uczestniczyć było szczególne ponieważ jego przebieg i kształt powstały z przekonania o tym, że trzeba rozmawiać o autorytecie i doceniać autorytety, z którymi się w życiu spotykamy.

Nie obyło się również bez życzeń. Wychowanki i wychowankowie, w podziękowaniu za trud opieki i wychowania, na ręce dyrekcji złożyli kwiaty a pozostałym pracownikom wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki.

 

 

 

 

 

52 Ogólnopolski Zlot Ceramików 

W niedzielę 02.10.2016 r. grupa wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży pod opieką wychowawców wzięła udział w Rajdzie Pieszym w ramach 52 Ogólnopolskiego Zlotu Ceramików. Trasa rajdu biegła z Nietuszkowa przez Chrustowo do Ujścia skąd organizatorzy odwieźli uczestników autobusem do Chodzieży. Łącznie do przejścia uczestnicy mieli około 20 km. Ładna pogoda oraz piękne widoki na trasie rajdu sprawiły, że była to niezapomniana wyprawa.

 

 Narodowe czytanie

Już po raz piąty wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży uczestniczyli w "Narodowym czytaniu", akcja objęta jest honorowym patronatem pary prezydenckiej. Tym razem czytane były fragmenty "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Czytanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży.

 

Ruszyło Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego. Mieszkańcy powiatu chodzieskiego mogą w nim otrzymać bezpłatne wsparcie. 

 

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży od dnia 19.03.2021r. do dnia 09.04.2021r. wprowadza nauczanie w trybie zdalnym. Jednocześnie chcemy poinformować, iż w zakresie telefonicznego wsparcia psychologicznego dla rodziców bądź opiekunów prawnych specjaliści ośrodka dostępni są w podanych niżej terminach oraz godzinach, pod następującymi numerami telefonów:

 

 

Maria Jakubik - budynek Chodzież ul. Strzelecka – tel. 67/2147802

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

10:00 – 13:00

12:00 – 15:00

12:00 – 15:00

 

10:00 – 13:00

 

12:00 – 15:00

 

 

Monika Olszewska - budynek Chodzież ul. Strzelecka – tel. 67/2147802

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

14:00 – 18:00

 

08:00 – 11:00

16:00 – 11:00

14:00 – 17:00

 

08:00 – 11:00

 

Jednocześnie informujemy, że konsultacje i porady mogą być realizowane w innych dogodnych terminach, po wcześniejszym ich ustaleniu ze specjalistami.

Dodatkowo ośrodek współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Chodzieży (adres: 64 – 800 Chodzież, ul. Składowa 5, tel. 67/2812531), w której rodzice bądź opiekunowie prawni wychowanków i wychowanek mogą otrzymać wsparcie lub pomoc w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych.

 

 

Po raz pierwszy wychowankowie MOS im. Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży brali udział w konkursie recytatorskim "Narodowe Czytanie". W ramach konkursu,  poszczególne grupy przygotowały  fragment tekstu "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Zachęcamy do udziału w zbiórce karmy

dla psów i kotów.

To już trzecia taka zbiórka organizowana przez nasz ośrodek.

Walentynki 2021 - przygotowania trwają pełną parą

 

 Rurki 3D jako sposób na rozwijanie kreatywności wychowanków.

 

Poznajemy technikę Irish Folding. Kółko pastyczne.

 

 

 

Wyniki konkursu Portret naszej patronki -

MARII GRZEGORZEWSKIEJ.

Miejsce pierwsze: Jarosław Zywert i Nikola Grygorcewicz.

Miejsce drugie - Roksana Koralewska, miejsce trzecie - Kamil Starczewski, wyróżnienie - MARIA Jesse.

 

 

Tym razem zima zaskoczyła naszych wychowanków.

 

 

Miasto z żabiej perspektywy w wykonaniu uczniów klasy 6.

 

Nasi wychowankowie bardzo lubią tworzyć z koralików.

Tym razem wykonaliśmy magnesy na lodówkę.

 

 

Tym razem prezentujemy pracę twórczą

grupy VII

g

 

Troszkę słodkości jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Grupa III w akcji.

 

 

Drodzy Rodzice / Opiekunowie

 

W trosce o prawidłowy rozwój i zdrowie Waszych dzieci oraz w oparciu      o obowiązujące przepisy informujemy iż wychowankowie powracający do ośrodka z urlopowania mogą posiadać następujące artykuły spożywcze:

 • Orzechy
 • Suszone owoce
 • Dwie tabliczki czekolady
 • Dwie paczki ciastek
 • Dwa batony
 • Wodę mineralną, soki owocowe

Wszystkie te artykuły muszą być zapakowane w oryginalne opakowania, podpisane i włożone do torby, opatrzone imieniem i nazwiskiem oraz numerem grupy.

W momencie powrotu wychowanek oddaje torbę po wejściu do ośrodka do depozytu. Artykuły wydają wychowankowi wychowawcy danej grupy.

 

 

14 października obchodzony jest

Dzień Edukacji Narodowej.

Tym razem nasi wychowankowie podarowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom oraz pozostałym pracownikom muzyczny upominek.

 

My się nigdy nie nudzimy

 

Zajęcia kulinarne- to jest to!!!

 

 

Każda praca się opłaca.

 

 

Nasz pierwszy tydzień w ośrodku!

 

 

 

W dniu 20 listopada 2013 r. został rozstrzygnięty  konkurs międzygrupowy pt. „NAJŁADNIEJSZA DYNIA”.

Wychowankowie mieli za zadanie ozdobić dowolną techniką dynię.

Celem konkursu było m.in.

- rozwijanie umiejętności manualnych młodzieży,

- rozwijanie twórczego myślenia,

- pobudzanie wyobraźni i kreatywności wychowanków.

Wychowankowie wykazali się wspaniałymi pomysłami i twórczością w ozdabianiu dyni.

Każda grupa została nagrodzona dyplomem oraz słodkim upominkiem.

Copyright © 2021 F.H-U @z Rights Reserved.