Anuluj

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
************************************** Rok szkolny 2020-2021 **********************************

... Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Na naszych twarzach gościł uśmiech, zadowolenie i miłe słowa, ale w oczach kręciła się łza. Po wielu emocjach i wspólnym podsumowaniu roku szkolnego wszyscy udali się na zasłużone wakacje. 

XIV RAJD RODZINNY NA GONTYNIEC

Do aktywnego spędzania czasu wolnego naszych wychowanków namawiać nie trzeba...z ochotą wzięli udział w niedzielę 10.06.2018 w rajdzie pieszym,organizowanym przez MORPA, na Gontyniec a potem świetnie bawili się na festynie

PIKNIK RODZINNY 2018

Miła atmosfera, konkursy, dobra zabawa i mnóstwo uśmiechów - tak wyglądał tegoroczny

Piknik Rodzinny.

 

Nasi wychowankowie w salonie EuroAuto

Egzaminy gimnazjalne już za nami.

Wyniki 15.06.2018 r.

Jak zagospodarować czas wolny???

Oto jedna z naszych propozycji.

 

I PRZYRODNICZY KONKURS DLA UCZNIÓW WIELKOPOLSKICH MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII                                       „PRZYRODNICZY ZAWRÓT GŁOWY W BIAŁEJ”

 

                W dniu 15 marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 1 edycji konkursu przyrodniczego „Przyrodniczy Zawrót Głowy” organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej. Głównym celem tego konkursu było rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań naukami przyrodniczymi, kształtowanie pozytywnych postaw wobec przyrody oraz poznawanie współzależności między człowiekiem a środowiskiem przyrodniczym. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi biologii, geografii, fizyki i chemii. Nasza niesamowita drużyna w składzie: Weronka Brochmann, Filip Sobolewski, Sebastian Sagan i Wojciech Milewski zdobyła III miejsce. Organizatorzy bardzo miło wszystkich przyjęli.  Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, a nauczyciele podziękowania. Panowała fantastyczna atmosfera. Było też wiele emocji w duchu rywalizacji. Mamy nadzieję uczestniczyć w tym konkursie w następnych latach. Naszym uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy, życząc wielu sukcesów w rozwoju  swojej wiedzy i umiejętności w dalszej edukacji.

 

 

DZIEŃ KOBIET trochę poważnie...trochę z humorem...szczególnie miło i sympatycznie było dzisiejszego poranka w naszym ośrodku

"Mój przyjaciel"

to tytuł konkursu filmowego organizowanego dla wychowanków MOS. Oto jeden z filmików przygotowanych przez naszych wychowanków.

 

Walentynki w MOS-ie

 

 

 

W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii na dzień 8. 02. 2018 ( czwartek )zostały zaplanowane Walentynki.Całą społeczność szkolną zaproszono do wzięcia udziału w zabawie z okazji tego święta. Trwała ona od rana zgodnie z zaplanowanym wcześniej scenariuszem imprezy. Tydzień wcześniej, na godzinie wychowawczej, uczniowie zostali zapoznani z informacją: Skąd pochodzi tradycja święta Walentynki?

Zachowanie uczniów naszej szkoły podczas przeprowadzonej imprezy dowiodło, że istnieje wśród młodych osób potrzeba okazywania takich uczuć, jak: sympatia, miłość – przyjaźń , szacunek, życzliwość- względem siebie. Należy jednak poprawnie pokierować zachowaniami dorastających osób i wskazać im drogę, w jaki sposób można zrobić to kulturalnie i taktownie. Szkoła, jako miejsce edukacji i wychowania młodego pokolenia, jest w stanie sprostać takim wyzwaniom.

 

 

Łyżwy w Pile 

W dniu 03.02.2018r. odbyła się wycieczka na lodowisko do Aquaparku w Pile. Wychowanki gr. I wraz z opiekunami chętnie poddały się łyżwiarskim szaleństwom i z ogromną determinacją starały się wygrać z grawitacją na lodowisku. Większość wychowanek przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.

 

 BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek 18 stycznia w naszym ośrodku odbyła się zabawa karnawałowa. Wychowankowie przybyli w pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Wszyscy bawili się doskonale przy błysku oświetlenia i dźwiękach profesjonalnej muzyki prezentowanej przez pana G. Wylegałę. Cała zabawę wzbogacono o konkursy, w których udział wszyscy chętnie się angażowali. Niewątpliwie tegoroczna impreza na długo pozostanie w naszej pamięci. Niestety na kolejne karnawałowe szaleństwo musimy poczekać kolejny rok.

 

 

 

WYJAZD DO PIŁY DO AQUAPARKU NA ŁYŻWY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

W niedzielę 14 stycznia po raz 26 odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane były pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wolontariusze MOS służyli pomocą i przyłączyli się do Sztabu Hufca ZHP w Chodzieży oraz własnoręcznie przygotowali rogale, a dochód z ich sprzedaży zasilił konto WOŚP.

 

Chyba nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że zima lubi dzieci...z wzajemnością rzecz jasna! Obecność białego puchu skrzętnie wykorzystali nasi wychowankowie... zapewniając sobie sporą dawką dobrej zabawy.

 

Spotkania autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży to zawsze spora porcja ciekawych informacji i spotkanie z człowiekiem pełnym pasji...tak było i w poniedziałek 15 stycznia na spotkaniu z p. Łukaszem Orbitowskim w którym uczestniczyli wychowankowie grupy VI.

Wychowanki VIII grupy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży odwiedziły grupę przedszkolną, prezentując maluchom wybrane bajki. Spotkanie przebiegało w klimacie świątecznym a dziewczęta odpowiedzialnie podjęły zadanie, nawiązując ciepłe relacje z maluszkami. 

 

"Szewc i jego gość" to tytuł przedstawienia, które wprowadziło wychowanków i kadrę naszego ośrodka w świąteczny nastrój...

Wielkopolski Dzień Wolontariusza

z udziałem naszych podopiecznych.

 

12 grudnia 2017 r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Wielkopolskie obchody Dnia Wolontariusza, których gospodarzem był Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Z ponad 1200 wolontariuszy z całego województwa nasi wolontariusze zostali nagrodzeni i wyróżnieni za zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi, działania społeczne i aktywizację lokalnego środowiska.

 

Nuda a co to takiego??

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Jak co roku 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.  To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.                                                                                       Nasi wolontariusze wraz z opiekunami obchodzili ten dzień bardzo uroczyście, 5 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu podczas której zwycięzcy konkursu „Barwy Wolontariatu”  otrzymali z rąk prezydenta Piotra Głowskiego listy gratulacyjne i wolontariackie "łapki". Takie wyróżnienie dało nam jeszcze większą motywację do dalszej pracy, którą wykonujemy z pasją i zaangażowaniem, bo dla nas największą nagrodą jest uśmiech i zadowolenie drugiego człowieka.

Dyskoteka Andrzejkowa

W dniu 30 listopada jak co roku w naszym ośrodku zorganizowana została impreza Andrzejkowa, której towarzyszyły wróżby, swawole i niezaprzeczalnie magiczny klimat. Całej imprezie kolorytu nadał jeden z rodziców naszego wychowanka, który umilał nam czas muzyką. Dodatkową atrakcją były ogniowe pokazy oraz możliwość obcowania ze sztuką cyrkowa przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wieczoru andrzejkowego oraz wychowankom za aktywny udział w dyskotece serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

 

„Pomoc na Mikołajki i nie tylko”

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży od zawsze chętnie uczestniczą w akcjach o charakterze społecznym. Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia młodzież ośrodka włączyła się do akcji zorganizowanej przez Fundację Drużyna Marzeń „Mikołajki we Lwowie” ogłosiła zbiórkę artykułów spożywczych, medycznych oraz zabawek dla dzieci, osób samotnych i potrzebujących. Każdorazowo angażując wychowanków ośrodka w tego typu inicjatywach kadra stara się ukazywać młodzieży jak budować mosty między ludźmi, uczy otwartości i życzliwości wobec innych. Zebrane produkty przez wychowanków zapewne nie zaspokoją ogromu potrzeb dzieci i osób objętych akcją, ale być może wywołają uśmiech na ich twarzach, a wychowankom ta inicjatywa uświadomi że nawet niewielki dobry gest czy uczynek sprawia, że otaczająca nas rzeczywistość staje się lepsza.

Zbiórka karmy

 

 W listopadzie br. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Chodzieży, zorganizowana została zbiórka karmy dla Chodzieskiego Punktu Adopcyjnego dla Psów pod hasłem „Człowieku daj łapę”. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie młodzieży do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Organizatorem i koordynatorem akcji wraz z samorządem wychowanków byli: p. Mariola Kreskowiak i p. Józef Jasion. Cieszymy się, że tak wielu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny. Za przykład może posłużyć Zosia, która mając ostatnie 10 zł kieszonkowego poprosiła wychowawcę, aby za te ostatnie pieniądze kupił karmę dla zwierząt. Postawa Zosi pokazała, jak wielkim przyjacielem zwierząt jest. My dorośli, wychowawcy i nauczyciele nie kryliśmy łez wzruszenia. Dzięki takim „Zosiom” , które z drobnych kieszonkowych grosików zebrali około 30 kg suchej karmy, puszki i 70 kocy.

 

 

 

Nasi wychowankowie bardzo lubią kalambury w swoim własnym wydaniu.

 

 

Grupa VI poleca "Emotki film"

 

Wieczornica

Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą ...26 października nasi wychowankowie spotkali się, by w montażu słowno-muzycznym zastanowić się nad przemijaniem, kruchością życia...wspomnieć, tych...których nie ma już z nami..

WSPÓLNA LEKCJA RESUSCYTACJI

 

 

 

Dnia 16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca a przy okazji biliśmy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży, uczestniczyli w biciu Guinness World Records we wspólnej lekcji resuscytacji. Celem akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, we wszystkich szkołach w Polsce, które zgłosiły chęć uczestnictwa. Nasi podopieczni wspólnie z uczniami SP 1 przez 30 minut prowadzili ćwiczenia RKO na 13 specjalnie do tego przeznaczonych fantomach. W zajęciach uczestniczyło ponad 100 osób co była na pewno chodzieskim rekordem. Miejmy nadzieje, że udział wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przyczyni się do pobicia stanowienia nowego rekordu. Czy udało nam się? O tym dowiemy się w przeciągu tygodnia - organizatorzy wydarzeń dostaną wkrótce formularze, za pomocą których potwierdzą liczbę osób, które rzeczywiście wzięły udział w rekordzie i dzięki temu  będziemy mogli pochwalić się, jak dużo osób wspólnie uczyło się ratować życie. 

 

Paintball

Kolejne wyjście na paintball już za nami.

Film przygotowany przez wychowanków grupy VI opisujący udział w 53 Ogólnopolskim Zlocie Ceramików.

 Bieg charytatywny

W dniu 30 września wychowankowie uczestniczyli w 1 Różowym Biegu Charytatywnym połączonym z Festynem Rodzinnym. Po raz kolejny wychowankowie mogli uzyskać szereg informacji dotyczącej profilaktyki zdrowotnej oraz zobaczyć wytwory artystyczne lokalnej społeczności. Udział w tej imprezie pozwolił wychowankom zrozumieć wartość aktywnego wypoczynku i umożliwił nawiązanie dobrych relacji ze społecznością lokalną.

 

Ognisko integracyjne

Piękna pogoda, sportowa rywalizacja i ognisko integracyjne to wszystko czekało na naszych wychowanków 27.09.br....ech emocji nie brakowało. Tego dnia ogłoszono również wyniki wyborów do Samorządu Wychowanków. Julia Sopalska,Michał Zywert i  Konrad Skonieczka to wasi

przedstawiciele.

 

53 Ogólnopolski Rajd Ceramików

Aktywny wypoczynek - pieszy rajd na Gontyniec...byliśmy...widzieliśmy...wróciliśmy zadowoleni...było fantastycznie.

„Fauna i flora Wielkoposki”

 

 

 

Wychowankowie naszego ośrodka wzięli aktywny udział w 3 Chodzieskim Pikniku Naukowym „Fauna i flora Wielkoposki”. Patronat nad wydarzeniem objeli Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Wydział Leśny i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Udział w pikniku uwrażliwi wychowanków na konieczność ochrony środowiska naturalnego. Na przygotowanych przez organizatorów stoiskach wychowankowie mogli przyswoić wiele ciekawosteke edukacyjnych, przeprowadzić ciekawe eksperymenty. Całej imprezie towarzyszyła miła i przyjemna atmosfera.  

 

Człowiek z pasją

 

W dniu 21.09.2017 r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Chodzieży odbyło się spotkanie z panią Darią Marcinkiewicz – wolontariuszką „Projektu Zambia”. Pani Daria podczas spotkania zapoznała wychowanków z formami pomocy udzielanej przez wolontariuszy w Afrycy, a także w barwny sposób pokazała jak żyją ludzie w Zambii. To była ciekawa lekcja empatii.

 

Pierwsza wizyta w Bibliotece już za nami!

Copyright © 2021 F.H-U @z Rights Reserved.