Anuluj

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
************************************** Rok szkolny 2020-2021 **********************************

... Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży

Zapraszamy na PAINTBALL

 

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny była Marzanna, była  foto budka, był turniej piłki nożnej, był trening fitnes, były tańce, śpiewy i zabawa.

Podsumowując: to był udany dzień.

Wychowankowie grupy IV i V odwiedziły Urząd Miasta w Chodzieży i spotkali się z burmistrzem Jackiem Gurszem.

Czy zabrakło wam kiedyś pomysłów na spędzenie wolnego czasu??? Oto nasza propozycja.

Dużo śmiechu, zabawne przebrania, tańce i zabawy - tak wyglądała nasza dyskoteka karnawałowa.

Profilaktyka AIDS i HIV

To temat, który omówił z naszymi

wychowankami pracownik

Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej

w Chodzieży

Udział młodzieży z klas III gimnazjum i klasy VIII w targach w Zespole Szkół i Centrum Edukacji Zawodowej

Z wizytą w piekarni

Wychowankowie naszego ośrodka wybrali się do piekarni Sezam w Chodzieży. Pan Tomasz - piekarz oprowadził nas po piekarni pokazują jak wygląda proces wypieku  pieczywa oraz opowiadał o zawodzie piekarza. 

 
 
"Ruch to zdrowie"
 
Pod takim hasłem w dniu 07.02.2019 r. odbył się pieszy rajd  w okolice jeziora Karczewnik zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
 
 
 

 

Wolontariusze naszego ośrodka wielkopolskimi Laureatami konkursu „Barwy Wolontariatu”

12 grudnia w Sali Ziemi w Poznaniu odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród oraz wspólne świętowanie wielkopolskiego dnia wolontariusza. Dla wolontariuszy z MOS był to szczególny dzień, ponieważ zostali Laureatami konkursu „Barwy Wolontariatu” w kategorii wolontariat szkolny i otrzymali gratulacje i nagrody z rąk przedstawicieli  Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Mikołajkowy bieg przełajowy

 

 

 

SZANOWNI RODZICE

 

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą, abyście zaopatrzyli swoje dzieci w odzież zimową - tak, byśmy mogli właściwie zabezpieczyć wychowanki/wychowanków w okresie zimy. Oczywiście wiemy jak trudnym zadaniem  zmotywowanie, czy zachęcenie nastolatka do ubrania ciepłej czapki, szala, kaleson czy getrów .

Nasi podopieczni najchętniej chodziliby cały rok w jednych, ulubionych adidasach i nałożenie zimowego obuwia jest dla nich wręcz alpinistycznym wyzwaniem.

Nastolatki nie myślą o konsekwencjach zdrowotnych. Nam dorosłym, przykro jest patrzeć na trzęsące się z zimna dziecko, ubrane jedynie w krótką, jesienną kurteczkę.

Temperatury będą coraz niższe, a nasza młodzież ceni sobie aktywność fizyczną na powietrzu - stąd pilna potrzeba dobrania cieplejszej odzieży.

Prosimy więc, by wychowankowie powracający z urlopowań przygotowani byli (z Państwa pomocą) do zmieniających się warunków atmosferycznych. 

 

                            Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

 

Tradycyjnie jak co roku 5 grudnia nasi wolontariusze otrzymali wyróżnienie na Gali Wolontariatu w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

 

Czy ciekawi państwa jak bawili się wychowankowie podczas dyskoteki andrzejkowej???

Właśnie tak!!!

Grupa V nigdy nie próżnuje

 

  

 

W dniu 22.11.2018r. w ramach rozwijania kompetencji społeczno obywatelskich oraz poszerzania wiedzy na temat struktur organizacyjnych Urzędu Miasta Chodzieży, wychowankowie gr. II pod opieką wychowawcy p. Joanny Niezborały uczestniczyli w spotkaniu z burmistrzem p. Jackiem Gurszem. Wychowankowie wykazali zainteresowanie przekazanymi treściami a całe spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

"STOP PRZEMOCY"

Po raz pierwszy wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży, uczestniczyli w okresie od pierwszego do dziewiętnastego listopada  w Światowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata, a jej koordynatorem w Polsce jest Fundacja Po Drugie. Autorem światowej kampanii jest Womens Word Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Wszelkie działania w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii realizowane były pod hasłem „Przemoc jest orężem ludzi słabych”. Prowadzone w ramach kampanii działania miały ostrzegać, uczyć widzieć więcej i lepiej. Na terenie ośrodka wychowankowie przygotowywali plakaty o tematyce związanej z przemocą, jej skutkami i sposobami zapobiegania oraz kącik informacyjny. W ramach kampanii wśród wychowanków przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne w które zaangażowały się lokalne instytucje : Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna , Miejski Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Wychowankom zostały przybliżone nie nie tylko prawne konsekwencje stosowania przemocy, procedura Niebieskiej Karty, ale także konstruktywne sposoby rozładowywania negatywnych emocji. Z wychowankami podczas spotkań otwarcie rozmawiano o uczuciach, emocjach rodzajach przemocy i sposobach jej przeciwdziałania. Dodatkowo wychowankowie wychodząc naprzeciw społeczności lokalnej w celu podniesienia świadomości dotyczącej zjawiska przemocy, rozdawali wraz z opiekunami ulotki informacyjne dotyczące przemocy, gdzie szukać pomocy będąc ofiarą przemocy oraz pomarańczowe wstążeczki i balony. Mamy nadzieję, że na trwałe udział w Kampanii wpisze się w działanie naszego ośrodka,a z każdym rokiem przybywać będzie więcej instytucji chcących nas wesprzeć w kształtowaniu świata pozbawionego przemocy.

 

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania

przez Polskę Niepodległości pod

Pomnikiem Poległych i Pomordowanych

za Polskę i Wolność

 

Bardzo podniosły charakter miała dzisiejsza uroczystość przygotowana przez naszych wychowanków???????????????? zakończyło ją wspólne odśpiewanie hymnu państwowego????

U nas na zajęciach wychowania fizycznego

dużo się dzieje!!!

 

Samochód pancerny Erhardt i udział naszych wychowanków w Tryptyku Powstańczym

Już po raz drugi wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Chodzieży, zaangażowali się w akcję BOHATERON w celu upamiętnienia i uhonorowania uczestników Powstania Warszawskiego. W tym roku wychowankowie oprócz wypełnienia gotowych kartek, przygotowali również własnoręcznie kartki dotyczące Powstania Warszawskiego. W udział w tego typu inicjatywie jest dla nas zaszczytem, możemy dzięki temu kształtować w wychowankach postawy patriotyczne, budować poczucie tożsamości narodowej oraz wskazywać postawy godne naśladowania. Chcemy pielęgnować wśród młodzieży świadomość znaczenia powstania, uczyć ich szacunku do historii i budować wrażliwość społeczną. Pragniemy choć w tak skromny sposób okazać wdzięczność, pamięć i szacunek powstańcom. Mamy nadzieję, że przygotowane przez wychowanków ośrodka prace, trafią na ręce powstańców.

 

W poniedziałek 15.10.2018 z naszego zaproszenia skorzystali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodzieży. Celem spotkania było kształtowanie wśród wychowanków prawidłowych zachowań i nawyków w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz prezentacja podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość poznania posiadanego przez jednostkę OSP sprzętu strażackiego. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, wszystkim towarzyszyły dobre humory.

POWSTANIE WIELKOPOLSKI

 BITWA O CHODZIEŻ

Bardzo polecamy!!!!

Nasi wychowankowie w roli

Powstańców Wielkopolskich

na Uroczystym Apelu Niepodległościowym

w Szkole Podstawowej nr 3

Święto Edukacji Narodowej

...były życzenia od wychowanków????????????...program artystyczny????????...i medale zasługi...dla wszystkich pracowników????????

 

Kalendarz roku szkolnego

2018/2019

Dzień bez samochodu - nie mogło zabraknąć tam dziewcząt z grupy pierwszej!!!

        

         Dzisiaj (15.09.2018r.) na Rynku w Chodzieży odtworzona została uroczystość wręczenia chorągwi pułkowej 7 Pułkowi Strzelców Wielkopolskich przez chodzieskie społeczeństwo, która miała miejsce 1 marca 1920 roku.  W uroczystość wzięli udział żołnierze Wojska Polskiego z Wałcza, umundurowani kadeci klas wojskowych z Piły, grupy rekonstrukcyjne, bracia kurkowi, harcerze, strażacy, młodzież szkolna, wychowankowie MOS w Chodzieży, mieszkańcy. Nasi wychowankowie byli centralną częścią uroczystości – to oni bowiem ubrani w mundury Armii Powstańczej odbierali z rąk generała Józefa Dowbor-Muśnickiego sztandar dla 7 Pułku Strzelców Wielkopolskich , ufundowany przez mieszkańców Chodzieży. Na zakończenie odbyła się defilada ulicami wokół Rynku, która wzbudziła ogromne zainteresowanie. Prowadził ją wóz pancerny - replika „pancernika" Ehrhardt  zdobytego 100 lat temu w Budzyniu.

Pieszy rajd na Gontyniec 

Gontyniec (192 m n.p.m.) – kulminacja pasma wzgórz morenowych Wysoczyzny Chodzieskiej, położona 5 km na zachód od Chodzieży, będąca najwyższym punktem Pojezierza Wielkopolskiego. To właśnie to miejsce odwiedzili wychowankowie grupy drugiej.

Grupa trzecia w kinie

Tego filmu nie mogliśmy przegapić. Odwiedziliśmy kino NOTEĆ i

świetnie spędziliśmy nasz czas wolny.

Narodowe czytanie

Tym razem czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego -

nie mogło nas zabraknąć.

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 F.H-U @z Rights Reserved.