Anuluj

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
************************************** Rok szkolny 2019-2020 **********************************

... Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży

Dzień 14 marca 2016 zapadnie głęboko w pamięci fanom motoryzacji, którzy wybrali się na wycieczkę do fabryki Volkswagena w Antoninku. Uczniowie z klas I-III gimnazjum mieli okazję wejść na teren fabryki wraz z profesjonalnym przewodnikiem, który przybliżał zainteresowanym tajniki produkcji. Odwiedziliśmy m. in. spawalnię i montownię. Podziwialiśmy niemiecką precyzję i porządek: każde zadanie lub proces montażowy, miały swoje określone miejsce i czas. Każdy pracownik, wykonywał swoją przydzieloną pracę. W ogromnej fabryce panował nieskazitelny porządek, zorganizowanie, ale też serdeczność i zadowolenie na twarzach pracowników. Ogromne wrażenie wywarły na nas nie tylko potężne roboty błyskawicznie wykonujące skomplikowane operacje montażowe, ale także panie, które bez trudu i pewną ręką manewrowały wózkami widłowymi, przewożąc różne ładunki. 
 
Co ciekawe, koncern Volkswagen posiada własną szkołę w Swarzędzu, kształcącą swoich przyszłych pracowników, co żywo zainteresowało młodzież. Profile kształcenia opisane są w materiałach, które otrzymali uczniowie. Ponadto dostępne są na stronie: http://www.volkswagen-poznan.pl/pl/uczniowie .
 
Ta wspaniała wycieczka nie mogłaby się odbyć bez wspólnej pracy przy jej organizacji. Jako główny organizator, kieruję serdeczne podziękowania dla rodziców, wychowawców, nauczycieli, opiekunów i dyrekcji szkoły.
 
Ewa Tomaszewska 
 

Copyright © 2020 F.H-U @z Rights Reserved.