Anuluj

Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
************************************** Rok szkolny 2020-2021 **********************************

... Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii

im Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży

 Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Nie obyło się bez występów, życzeń oraz słodkich upominków. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia naszym Poniom

 

Tradycyjnie, historycznie, iście królewsko czyli kulturalnie po angielsku... Wychowankowie uczęszczający na kółko języka angielskiego po zajęciach dotyczących kultury i tradycji Anglii, własnoręcznie wykonali flagę Zjednoczonego Królestwa. Ponadto, w ramach ćwiczenia wypowiedzi pisemnych w języku angielskim, klasa 8 napisała list, zaadresowany do Królowej Elżbiety. List oraz rysunki wykonane przez Klasę 6 wysłaliśmy do Pałacu Buckingham. Pełni nadziei i z niecierpliwością czekamy na odpowiedź od Królowej.

Drodzy Rodzice/Opiekunowie 😊 Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii zaprasza wychowanków👧👦 na wycieczkę🚌 do Warszawy 19-20.05.2020,koszt 400 zł👛. W programie: Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski👑, starówka, Grób Nieznanego Żołnierza i inne atrakcje. Nocleg ze śniadaniem w hostelu🏨. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowych informacji udziela

p. Anna Ślesińska-Nowak

Wychowanki grupy II dzisiejszy dzień spędziły bardzo miło. Był tort urodzinowy dla Sandry, która dzisiaj obchodzi 15 urodziny😊🎂 była pizza 🍕, spacer i piękny jubileuszowy koncert Orkiestry Chodzieskiego Domu Kultury. Takie weekendy to my lubimy🥰

Pączki zjadane w 30 sekund, rozgrywki w piłkarzyki, rzutki a przede wszystkim szalona zabawa. Tak właśnie wyglądała nasza dyskoteka karnawałowa. Przygrywał nam dj. Grześ za co serdecznie dziękujemy!!!

Walentynkowo w MOS     

 💓 W dniu 13 lutego podczas lekcji wychowankowie przygotowywali się do Walentynek. Podczas lekcji plastyki przygotowywali pracę plastyczne o tematyce miłosnej. Ponadto , na lekcji wychowawczej, zapoznali się z pochodzeniem tej dość nowej w naszym kraju tradycji. Odbyły się konkursy na najpiękniej udekorowaną klasę, gazetkę walentynkową, najbardziej walentynkowo ubraną klasę, najciekawszą kartkę walentynkową a także uczniowie wybierali najsympatyczniejszą uczennicę i najsympatyczniejszego ucznia. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w same Walentynki czyli 14 lutego ♥️♥️♥️♥️ 

 WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!

18.12.2019 r. odbył się w naszym ośrodku

Międzygrupowy Konkurs Adwentowo-Bożonarodzeniowy.

Motto konkursu "Tylko anioły do mnie wysyłaj...".

Młodzież konkurowała w pięciu kategoriach:

1. Zwyczaj Bożonarodzeniowy

2. Szopka Betlejemska

3. Kulinaria - lepienie pierogów

4. Wiedza z zakresu Adwentu i Bożego Narodzenia

5. Kolęda. Zabawa była wspaniała

Wszyscy byli radośni...

 Dzień 10 grudnia 2019 roku zapisze się na kartach historii naszego ośrodka jako dzień niezwykły.

W tym dniu miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru i nadanie  Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapii w Chodzieży imienia Marii Grzegorzewskiej -  znamienitej pedagog, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce.

          Uroczystości  rozpoczęły się mszą św. kolegiacie św. Floriana w Chodzieży, podczas której  został poświęcony sztandar ośrodka.

          Następnie wszyscy udali się do Chodzieskiego Domu Kultury, aby wziąć udział  w uroczystości nadania imienia i  przekazania sztandaru.

          Po części oficjalnej wszyscy,  z  wielkim zainteresowaniem,  obejrzeli program artystyczny przygotowany przez wychowanków, absolwentów a także nauczycieli i wychowawców naszego ośrodka.

          Następnie przybyli goście zostali  zaproszeni do budynku  Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży, gdzie wyłożona została  księga pamiątkowa. Na uczestników czekał także skromny poczęstunek.

 

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością oraz zaangażowali się w jej organizację. 

Dziękujemy również  za życzliwe słowa, gratulacje i życzenia.

 

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży, w ramach zajęć kółka artystycznego, już od września przygotowywali cześć artystyczną na uroczystość nadania imienia i przekazania sztandaru. Ich ciężka praca zaowocowała pięknym i wzruszającym montażem słowno - muzycznym. Wielkie brawa dla naszych młodych artystów. Dziękujemy również Pani Annie Charzewskiej za wcielenie się w rolę naszej patronki - Marii Grzegorzewskiej oraz Panu Sławomirowi Radke, za pomoc techniczną. Opiekunowie koła artystycznego: Magdalena Skibinska i Magdalena Olejniczak

W części artystycznej wystąpiła nasza absolwentka Weronika a o uwiecznienie tych wspaniałych momentów zadbał były wychowanek - Michał. Dziękujemy Wam bardzo. Jesteście zawsze mile widziani w naszym ośrodku.

 

 

 

 

Poniżej znajdą Państwo relację z Zabawy Andrzejkowej w naszym ośrodku.

 

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie w organizacji tej imprezy następującym firmom:

- Mr Group Małgorzata Radke

- Studio 71 Cezary Mrugalski

- Zakład Usługowo Handlowy Andrzej Nowak

 

 

  

 

Fotobudka, która była jedną z atrakcji Zabawy Andrzejkowej

wywołała wielkie zainteresowanie wśród wychowanków jak i pracowników ośrodka

20 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży gościła dziennikarkę i reporterkę, autorkę wielu książek, w tym biografii wybitnych postaci polskiej literatury i kultury - Magdalenę Grzebałkowską. Na takim spotkani nie mogło nas zabraknąć. 

 Zajęcia z serii "Każda praca się opłaca"

Będzie, będzie...zabawa😎🎉🎆🎊

101 rocznica odzyskania niepodległości💕👏, nasi wychowankowie👧👦wzięli udział w uroczystościach w Chodzieży

7 listopada 1939 roku funkcjonariusze Gestapo dokonali mordu na 40 osobach narodowości polskiej i 2 osobach narodowości niemieckiej na Wzgórzach Morzewskich. Dzisiaj upamiętniono ofiary w 80. rocznicę tej zbrodni.

Warto czasem sprawdzić...swoje umiejętności!!!!!

Z pięknej pogody grzech nie korzystać!!!

Dobrze jest potrafić zachować się w różnych sytuacjach????????...nasi wychowankowie????????wciąż tego się uczą????...wiedzę można czerpać...nie tylko z książek!!!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Pracownikom Oświaty???????????? składamy serdeczne podziękowania???? za trud wkładany w edukację i okiełznanie młodych rogatych dusz????, życzymy zdrowia, niekończących się pokładów cierpliwości????, radości z wykonywania codziennych obowiązków oraz wszelkiej pomyślności????????

Nauka języka angielskiego wcale nie musi być nudna. W celu rozwijania umiejętności językowych, w naszym Ośrodku powstało Koło Języka Angielskiego. Wychowankowie, poprzez gry gramatyczne i leksykalne oraz poprzez użycie jezyka angielskiego w podstawowych, codziennych sytuacjach, wzmacniają swoją wiedzę. Na dzisiejszych zajęciach ukladaliśmy pytania z rozsypanych wyrazów i odpowiadaliśmy na nie.

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych???????????? naszych wychowanków jest ważnym elementem naszej codzienności????????... chętnie spędzamy czas w bibliotece????, bardzo lubimy i polecamy to miejsce????

Co wychowankowie robią w dni wolne od nauki szkolnej???

Na pewno się nie nudzą!!!

"Drogi przyszłości" to nazwa konkursu, do udziału w którym nie trzeba

było wychowanków długo namawić.

Efekty ich pracy zaprezentujemy wkrótce. 

Nasi wolontariusze pomagali w przygotowaniu...???????? III Różowy Bieg Charytatywny wraz z piknikiem Przeganiamy raka...WARTO POMAGAĆ

Drodzy rodzice w związku ze zmieniającą się pogodą

przypominamy o dopilnowanie aby wasze pociechy posiadały odzież 

dopasowaną do panujących warunków atmosferycznych.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 F.H-U @z Rights Reserved.